Wernisaż wystawy „Światło w górach. Impresje na szkle”.

W piątkowy wieczór, 25 lutego 2022 r. w holu Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce odbył się wernisaż wystawy malarstwa na szkle pochodzącego z Bystrej Podhalańskiej Jana Półkoszka. Na wystawę „Światło w górach. Impresje na szkle” składa się 37 obrazów namalowanych w prawdziwych oknach, których ramy również zostały ucharakteryzowane.

Podczas otwarcia wystawy, które zgromadziło głównie orawskich artystów i pasjonatów sztuki, Autor prac krótko opowiedział o swojej twórczości, w której oddaje rzeczywistości gór z wykorzystaniem ekspresji światła. Specyficzny styl „malowania na szkle światłem” powstał w wyniku osobistych doświadczeń górskiej przyrody Tatr i Beskidów oraz spotkań z żywą kulturą góralską. Prace są tak specyficznie skonstruowane, że pochłaniają światło z zewnątrz, jednocześnie oddając je ze swojego wnętrza, wręcz świecąc.

Na zakończenie spotkania dyrektor Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce Anna Paś-Filipek wraz z Przewodniczącą Stowarzyszenia Art Orawa Elżbietą Kowalczyk podziękowały Artyście za podzielenie się swoją twórczością i zapoczątkowanie serii obrazów nawiązujących do przyrody i krajobrazów Orawy.

Na wydarzenie zaprosili: Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak, Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce oraz Stowarzyszenie Art Orawa.

Obrazy w oknach podziwiać będzie można w holu Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce przez cały marzec, do czego serdecznie zachęcamy.