9. POSIADY TEATRALNE na Orawie

Po rocznej przerwie Posiady Teatralne powróciły na Orawę. W 9. Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich, które odbyły się w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce w dniach 4-6 marca 2022 r., wystąpiło 16 grup z 7 powiatów woj. małopolskiego: chrzanowski (3), gorlicki (1), krakowski (2), limanowski (1), myślenicki (3), nowotarski (4) i tatrzański (2).

Przegląd uroczyście otworzyli organizatorzy: wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak oraz dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu Andrzej Zarych.

Prezentowane sztuki oraz widowiska były bardzo różnorodne. Grupy przygotowały sztuki gwarowe i adaptacje klasyki dramaturgicznej do realiów lokalnych oraz inscenizacje tekstów literackich. Amatorskie grupy teatralne wniosły dużo wysiłku w przygotowanie scenicznych prezentacji, które obejrzała i oceniła komisja artystyczna w składzie: Anna Lenczewska – aktorka, Jan Zdziarski – instruktor teatralny, Benedykt Kafel – etnograf, Janusz Michalik – animator teatralny.

Decyzję jury poznaliśmy w niedzielny wieczór. Przegląd zakończył się odczytaniem protokołu i wręczeniem nagród przez wójta gminy Jabłonka Antoniego Karlaka i wicedyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu Piotra Gąsienicę.

Posiady Teatralne na Orawie poprowadziła Anna Olesińska.

Poniżej prezentujemy wyniki 9. Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich „Posiady Teatralne na Orawie.”

Piątek:

Sobota:

Niedziela: