Orawski Dzień Dziecka w gminie Jabłonka

Co roku w czerwcu jest ten dzień, gdy dzieci mają święto swe. W gminie Jabłonka w tym roku świętowaliśmy nieco wcześniej, bo na Orawski Dzień Dziecka zaprosiliśmy najmłodszych już w niedzielę 29 maja.

Imprezę rozpoczęliśmy edukacyjnym, a jednocześnie zabawnym spektaklem Teatru Lalek Rabcio. Tygrysek Pietrek, który pokonał drogę do bycia odważnym, zaskarbił sobie sympatię zgromadzonej w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce publiczności.

Gromkie brawa zebrały również debiutanckie występy Orawskiej Orkiestry Akordeonowej oraz dziecięcego zespołu regionalnego Mały OwCoK. W koncercie Dzieci-Dzieciom zaprezentowaliśmy bowiem efekty pracy uczestników warsztatów regionalnych organizowanych w OCK. Jako pierwsi wystąpili akordeoniści, którzy od roku ćwiczą pod kierunkiem pana Krzysztofa Heteniaka. Orawska Orkiestra Akordeonowa wykonała zaaranżowane, tradycyjne utwory. Nie zabrakło oczywiście Orawy. Koncert zakończył występ zespołu Mały OwCoK, który od marca ubiegłego roku prowadzi pani Jadwiga Kozak. Na scenie, w tradycyjnych orawskich strojach, z prawdziwą radością tańczyło i śpiewało kilkadziesiąt dzieci. Zespołowi przygrywała kapela Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce, za której muzyczne przygotowanie odpowiada pan Paweł Czaja.

Po koncercie nadszedł czas na życzenia, które złożył wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak. Gospodarz naszej gminy najpierw jednak pogratulował dzieciom udanego debiutu, a instruktorom podziękował za ich pracę. Następnie życzenia otrzymali nie tylko ci najmłodsi, ale też wszystkie mamy, które miały swoje święto 26 maja. Tradycyjnie każde dziecko zabrało dla swojej mamy różę, a samo poczęstowało się słodkościami.

Dalsza część Orawskiego Dnia Dziecka odbyła się już na świeżym powietrzu, gdzie na dzieci czekała moc atrakcji. Były zjeżdżalnie, dmuchańce, malowanie buziek, modelowanie baloników, liczne zabawy i konkursy.

Cieszymy się, że całe rodziny tak licznie przybyły na Orawski Dzień Dziecka. Niedzielne popołudnie pełne było beztroski, uśmiechu i dobrej zabawy.

Zdjęcia: Łukasz Sowiński