Orawscy wykonawcy docenieni na 52. Festiwalu Folkloru Górali Polskich

W sobotę, 31 lipca ogłoszono wyniki 52. Festiwalu Folkloru Górali Polskich, który odbył się w Żywcu w dn. 24-28 lipca 2021 r. w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Wśród 146 muzyk ludowych biorących udział w Festiwalu – zespołów, ale również kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków ludowych, instrumentalistów, multiinstrumentalistów, a także mistrzów uczących śpiewu i gry na instrumentach, znaleźli się również wykonawcy z Orawy.

Wszystkim prezentującym orawski folklor serdecznie dziękujemy i gratulujemy udziału w tak niesamowitym wydarzeniu. Miło nam również poinformować, że przedstawiciele Orawy, decyzją jury, sięgnęli po nagrody. I tak, w kategorii kapel, III miejsce zdobyła Muzyka Pawła Czai z Jabłonki, a kapelę dorosłą zespołu Orawianie z Lipnicy Wielkiej wyróżniono.
W kategorii mistrz i uczeń – instrumentalista, II miejsce grą na skrzypcach zdobył Paweł Czajaz Jabłonki i jego uczennice – Zuzanna Kobroń i Zuzanna Kostyra. Również za grę
na skrzypcach, Jakub Kowalczyk z Zubrzycy Górnej został wyróżniony w kategorii solistów instrumentalistów. Za kultywowanie i promowanie orawskich tradycji muzycznych, jeszcze raz wszystkim dziękujemy.