Mikołajki 2023

Tego roku Święty Mikołaj na Orawie pojawił się wyjątkowo wcześnie, bo już 3 grudnia. Spotkanie z tak wyjątkowym gościem przyciągnęło do Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce całe rodziny, które do ostatniego miejsca wypełniły salę widowiskową. Najmłodsi z wypiekami na twarzy obejrzeli krótkie przedstawienie. Kolejka do osobistego spotkania ze Świętym była bardzo długa. Dzieci wytrwale czekały na słodkie upominki z rąk samego Mikołaja. Było mnóstwo uśmiechów, radości, wspólnych zdjęć i wyjątkowych przeżyć.

Zanim jednak Mikołaj przybył do OCK, w kościele w Jabłonce-Bory rozstrzygnięto konkurs „Mikołajki 2023”. Protokół konkursów – plastycznego i literackiego odczytał ks. Grzegorz Łomzik, a nagrody i dyplomy wręczali wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak oraz wizytator Kuratorium Oświaty Elżbieta Gryz. Po wręczeniu nagród uczestnicy konkursów wzięli udział we mszy świętej dziękczynnej za wszystkie dzieła dobroci.

Organizatorami wydarzenia byli: parafia św. Brata Alberta w Jabłonce-Bory, wójt gminy Jabłonka oraz Orawskie Centrum Kultury Jabłonce.

Zdj. Łukasz Sowiński