Konkursowa prezentacja zespołu OwCoK na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem

W poniedziałek 22 sierpnia br. zespół regionalny OwCoK stanął do rywalizacji o „Złotą Ciupagę” na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Zmagania toczą się w trzech kategoriach: folklor tradycyjny, folklor tradycyjnie opracowany oraz folklor stylizowany, a ocenia je międzynarodowe jury.  „Przenosiny i cepowiny orawskie” w kat. folkloru tradycyjnego na dużej scenie na Dolnej Równi Krupowej obejrzało spore grono widzów, które zachwyciła orawska kultura ludowa.

53. edycja tej prestiżowej i uznanej imprezy folklorystycznej odbywa się w dn. 19-26 sierpnia br. Niepowtarzalny klimat festiwalu tworzą zespoły z Indii, Meksyku, Rumunii, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny, Turcji, Macedonii, Ukrainy, Słowacji, Grecji, Czech i Polski.

Zespół OwCoK piękno orawskiego folkloru zaprezentuje jeszcze raz, tj. w piątek na koncercie finałowym „Górale świata”. Natomiast w środę 24 sierpnia grupa śpiewacza i instrumentalista Paweł Czaja wystartują w Międzynarodowym Konkursie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki.

Zespołowi gratulujemy sukcesu. Ufamy, że możliwość występu wśród górali z Polski i całego świata jest dla członków OwCoK-a pięknym przeżyciem i źródłem satysfakcji, a dla Orawy znakomitą promocją.