Najbliższe Imprezy

Archiwum

Uncategorised

XVI "Orawa Dzieciom Afryki" oraz "Orawski Dzień Dziecka"

Czytaj więcej...Serdecznie zapraszamy na kolejną, 16 edycję festynu rodzinnego „Orawa Dzieciom Afryki” oraz „Orawski Dzień Dziecka” który odbędzie się w dniach 3–4 czerwca 2017r. w Jabłonce. Współorganizatorami wydarzenia są Wójt Gminy, Orawskie Centrum Kultury i Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce, Wójt Gminy i Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Lipnicy Wielkiej oraz Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”. Jak co roku, spotkamy się w Jabłonce aby wspólnie świętować oraz wspierać dzieci z najbiedniejszych zakątków świata. Tym razem pomagać będziemy dzieciom ulicy w Ugandzie.

Czytaj więcej...

Konkurs "Gdy się puszcza latawce - myśli wędrują wraz z nimi"

3-4 czerwca br. wspólnie z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym "Młodzi Światu" organizujemy XVI festyn Orawa Dzieciom Afryki i Orawski Dzień Dziecka. W ramach tej akcji, jak co roku ogłaszamy konkurs plastyczny. W tym roku tematem przewodnim jest hasło "Gdy się puszcza latawce - myśli wędrują wraz z nimi".

Czytaj więcej...

Tradycja przez Pokolenia - Orawa

Czytaj więcej...Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu po raz dziewiąty zorganizowało spotkanie z cyklu „Tradycja przez pokolenia”. Tradycja przez Pokolenia - to cykl spotkań, podczas którego gminy z województwa małopolskiego promują swój dorobek artystyczno – kulturowy. Sobotni wieczór 6 maja poświęcony był Orawie. Licznie zgromadzoną publiczność w sali im. Lucjana Lipińskiego mogła podziwiać to, co dla Orawy jest najcenniejsze – wciąż żywą i różnorodną orawską kulturę. Górna Orawa to region o niezwykle bogatej i zróżnicowanej kulturze, głęboko osadzonej w tradycji.

Czytaj więcej...

Konkurs na "Nopiykniyjsy Orawski Moj"

Zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu. Na zgłoszenia czekamy do 28 kwietnia 2017 r.

Regulamin dostępny jest tutaj, a karta zgłoszeń tutaj.

Orawski Zbyrcok

Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce informuje, że Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych "Orawski Zbyrcok" odbędzie się w listopadzie.

Ferie w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce

Czytaj więcej...Różnorodność zajęć zorganizowanych w ferie w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce sprawiła, że nikt na nudę nie narzekał. Bogata oferta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży oraz zaspokoiła wymagania rodziców.

Czytaj więcej...

Orawski Opłatek

Czytaj więcej...W uroczysty wieczór, 22 grudnia w Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe, które wszystkich gości i mieszkańców Orawy wprowadziło w wyjątkowy nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Zapisy na warsztaty fotograficzne

Orawskie  Centrum Kultury w Jabłonce zaprasza na warsztaty fotograficzne  „Śladami dawnej Orawy”.
Oferta warsztatowa jest skierowana do młodzieży klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze spotkanie warsztatowe odbędzie się 16 listopada (środa) o godz. 17:00. Warsztaty poprowadzi fotograf Łukasz Sowiński. Uczestnicy muszą posiadać własne aparaty fotograficzne.
Zgłoszenia na warsztaty można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu 182652404 wew. 23 lub osobiście w biurze OCK w Jabłonce (pokój 20).
Zajęcia są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy!

Copyright © Orawskie Centrum Kultury 2014 | Wszystkie Prawa Zastrzeżone.