Najbliższe Imprezy

Archiwum

Uncategorised

Orawski Zbyrcok

Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce informuje, że Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych "Orawski Zbyrcok" odbędzie się w listopadzie.

Ferie w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce

Czytaj więcej...Różnorodność zajęć zorganizowanych w ferie w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce sprawiła, że nikt na nudę nie narzekał. Bogata oferta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży oraz zaspokoiła wymagania rodziców.

Czytaj więcej...

Orawski Opłatek

Czytaj więcej...W uroczysty wieczór, 22 grudnia w Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe, które wszystkich gości i mieszkańców Orawy wprowadziło w wyjątkowy nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Zapisy na warsztaty fotograficzne

Orawskie  Centrum Kultury w Jabłonce zaprasza na warsztaty fotograficzne  „Śladami dawnej Orawy”.
Oferta warsztatowa jest skierowana do młodzieży klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze spotkanie warsztatowe odbędzie się 16 listopada (środa) o godz. 17:00. Warsztaty poprowadzi fotograf Łukasz Sowiński. Uczestnicy muszą posiadać własne aparaty fotograficzne.
Zgłoszenia na warsztaty można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu 182652404 wew. 23 lub osobiście w biurze OCK w Jabłonce (pokój 20).
Zajęcia są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona.
Zapraszamy!

Benefis Andrzeja Madeji

W Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbył się w piątek 21 października benefis Andrzeja Madeji -pedagoga, wieloletniego wicedyrektora liceum im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, redaktora, regionalisty, rzeźbiarza. Benefis rozpoczął się uroczystym otwarciem wystawy rzeźb pana Andrzeja Madeji, którego dokonał inicjator benefisu wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak.

Czytaj więcej...

Warsztaty animacji i edukacji filmowej dla każdego

Grupa orawskich twórców ludowych pod czujnym okiem filmowców ze Studia Miniatur Filmowych zdobywała twórcze doświadczenie w pracy nad filmem animowanym i dokumentalnym. Podczas tych kilku warsztatowych dni uczestnicy poznali podstawy budowy filmu animowanego, wykonali scenografię i bohaterów, by móc zmontować filmową opowieść. Ponadto orawscy twórcy sami stali się bohaterami filmu dokumentującego ich codzienną pracę artystyczną.

Czytaj więcej...

XXVII Przegląd Orkiestr Dętych na Orawie

Czytaj więcej...XXVII  Przegląd Orkiestr Dętych na Orawie rozpoczął się uroczystym przemarszem orkiestr spod Urzędu Gminy w Jabłonce na stadion. Na początku  Przeglądu Orkiestr odegrano hymn państwowy, by uczcić Święto Narodowe Trzeciego Maja. Później głos zabrał Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak. Na scenę zaproszono również wszystkich komendantów OSP z gminy Jabłonka.
W czasie przeglądu prezentowały się orkiestry dęte z Zubrzycy Górnej, Lipnicy Małej, Jabłonki i Lipnicy Wielkiej, a gościnnie zagrała Miejska Orkiestra „Andropol”  z Andrychowa. Na scenie wystąpiły  również orkiestry ze Słowacji:  „Oravanka” z Trsteny i „Senioranka” z Żyliny.

Czytaj więcej...

XI Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorów i Gawędziarzy im. Emila Kowalczyka

Czytaj więcej... W Orawskim Centrum Kultury 20.04.2016 odbył się XI Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorów i Gawędziarzy im. Emila Kowalczyka w Jabłonce. Głównym organizatorem było Gminne Przedszkole w Jabłonce, Dyrekcja i Rada Rodziców. Dzieci z przedszkoli w Jabłonce, Podwilka, Rokicin, Spytkowic i Raby Wyżnej recytowały gwarowe teksty poetów z Orawy, Spisza i Podhala.

Czytaj więcej...

Copyright © Orawskie Centrum Kultury 2014 | Wszystkie Prawa Zastrzeżone.