Najbliższe Imprezy

Archiwum

Wydarzenia

Przegląd kapel, instrumentalistów i śpiewaków ludowych "Orawski Zbyrcok"

W Jabłonce w Orawskim Centrum Kultury w czwartek 7 kwietnia odbył się w ramach obchodów 450-lecia Jabłonki I Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok”. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonali Wójt Gminy Jabłonka - Antoni Karlak i dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu - Antoni Malczak.

Czytaj więcej...

Mikołajki 2015

Czytaj więcej...Jak co roku, 6 grudnia do orawskich dzieci przybył Święty Mikołaj. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. w kościele pw. Św. Brata Alberta w Borach, którą odprawił ksiądz proboszcz Grzegorz Łomzik. W liturgii uczestniczyły dzieci z Orawy, uczniowie biorący udział w konkursach „Mikołajki 2015”, zaproszeni goście oraz parafianie. Po Mszy Św. korowód prowadzony przez Świętego Mikołaja przybył do Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce, gdzie na Świętego z niecierpliwością wyczekiwały tłumy najmłodszych.

Czytaj więcej...

Animacja i edukacja filmowa dla każdego

Studio Miniatur Filmowych przeprowadziło w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce warsztaty animacji filmowej "animacja dla każdego". Uczestnicy projektu mieli niepowtarzalną szansę pracy nad własnym filmem animowanym pod kierunkiem uznanych i doświadczonych realizatorów filmów animowanych.

Czytaj więcej...

Wystawa "Na pomoc braciom"

Zapraszamy do obejrzenia wystawy historycznej "Na pomoc braciom" - znaczki kwestarskie pochodzące ze zbioru dr Karola Balazs.

Wystawę można oglądać do końca listopada w hollu Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce.

Czytaj więcej...

XIX Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie "Stabat Mater"

Czytaj więcej...

XIX Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie „Stabat Mater” odbywał się od 6 do 8 listopada w Jabłonce w Orawskim Centrum Kultury. W ciągu dwóch pierwszych dni ponad 300 uczestników prezentowało pieśni o charakterze religijnym. Wykonawców oceniało jury w składzie: Marek Ciesielski – przewodniczący jury, Krzysztof Staszkiewicz, Konrad Sowiński, Mariola Chowaniec.

Czytaj więcej...

"Jego oczami". Film poświęcony ks. Józefowi Tischnerowi

11 czerwca 2015 r. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce w ramach cyklu „Żywa lekcja historii” odbyła się projekcja filmu pt.  „Jego oczami” i spotkanie z reżyserem  Szymonem Wróblem. W projekcji uczestniczyła młodzież gimnazjalna ze szkół gminy Jabłonka.  Przed rozpoczęciem seansu Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak przywitał reżysera filmu, młodzież i podzielił się wspomnieniami o ks. J. Tischnerze. Reżyser  Szymon Wróbel przybliżył genezę i  kulisy powstania   filmu. Jest to dokument przybliżający postać ks. Józefa Tischnera, historia opowiedziana przez młodszego brata ks. profesora Kazimierza Tischnera oraz najbliższych przyjaciół i współpracowników wybitnego kapłana.

Zdjęcia

"Orawa Dzieciom Afryki" połączona z "Orawskim Dniem Dziecka"

„Orawski Dzień Dziecka” już od lat połączony jest z akcją charytatywną „Orawa Dzieciom Afryki”. Współorganizatorami wydarzenia są Wójt Gminy i Orawskie Centrum Kultury i Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce, Wójt Gminy i Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Lipnicy Wielkiej oraz Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”.

Czytaj więcej...

III KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce 29 kwietnia odbył się III KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Przesłuchano 17 uczestników z powiatów nowotarskiego, tatrzańskiego i limanowskiego. Organizatorami konkursu są Poseł na Sejm RP Anna Paluch oraz Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak.

Czytaj więcej...

Copyright © Orawskie Centrum Kultury 2014 | Wszystkie Prawa Zastrzeżone.