Najbliższe Imprezy

Archiwum

Informacje

5. POSIADY TEATRALNE na Orawie

Czytaj więcej...

Od 4 do 5 marca w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbywały się V Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich POSIADY TEATRALNE na Orawie. W tegorocznej edycji udział wzięło piętnaście grup  z ośmiu powiatów woj. małopolskiego. Przegląd ma charakter konkursu, zespoły prezentują widowisko w jednej z dwóch kategorii: sztuki gwarowe i adaptacja klasyki dramaturgicznej do realiów lokalnych oraz inscenizacja tekstów literackich.

Czytaj więcej...

Konferencja „15 lat współpracy miasta Trstena i Gminy Jabłonka w kulturze i ochronie środowiska przyrodniczego”.

Czytaj więcej...W Trstenie w poniedziałek 27 lutego odbyła się konferencja „15 lat współpracy miasta Trstena i Gminy Jabłonka w kulturze i ochronie środowiska przyrodniczego” w ramach zakończenia projektu „Wielokulturowe dziedzictwo Jabłonki i Trsteny” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Czytaj więcej...

Orawskie Kolędowanie 2017

Czytaj więcej...W niedzielę 15 stycznia 2017 r. w Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce orawskie grupy kolędnicze poprzez dawne pastorałki i wzruszające jasełka zaprosiły do wspólnego przeżywania magii świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

I Orawski Kiermasz Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej... W parku przed urzędem gminy w przedświątecznym tygodniu odbywa się I Orawski Kiermasz Bożonarodzeniowy, który jest idealnym miejscem dla wszystkich szukających oryginalnych prezentów i niepowtarzalnych ozdób świątecznych. Wyroby oferowane przez orawskich twórców z pewnością zaspokoją wszystkich miłośników rękodzieła i bożonarodzeniowych tradycji. Na Kiermasz zapraszamy codziennie w godz. od 10.00 do 18.00.

Zdjęcia

Zakończenie obchodów 450-lecia Jabłonki

Czytaj więcej...„Czyn mija, trwają pomniki.‟
W sobotę 10 grudnia w siedzibie Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce odbyła się wyjątkowa uroczystość, której organizatorami byli: wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak, Rada Gminy Jabłonka, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce – ks. Kazimierz Czepiel, proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta w Jabłonce-Bory – ks. Grzegorz Łomzik.

Czytaj więcej...

Mikołajki 2016

 KażdyCzytaj więcej... z nas 

chce mieć swojego św. Mikołaja

takiego 

z dużą brodą

złotym pastorałem

i workiem pełnym nadziei

w którym można odnaleźć swoje marzenia

Kiedy więc nadejdzie ten jedyny dzień

w którym uchylone są wszystkie okna

spróbuj poszukać tych

którzy tak samo jak ty czekają

Czytaj więcej...

XX Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie "Stabat Mater"

Czytaj więcej...XX Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie „Stabat Mater” odbywał się od 28 do 30 października w Jabłonce w Orawskim Centrum Kultury. W ciągu dwóch pierwszych dni ponad 400 uczestników prezentowało pieśni o charakterze religijnym. Wykonawców oceniała komisja artystyczna w składzie: Marek Ciesielski – przewodniczący jury, Krzysztof Staszkiewicz, Konrad Sowiński, Mariola Chowaniec.

Czytaj więcej...

Copyright © Orawskie Centrum Kultury 2014 | Wszystkie Prawa Zastrzeżone.