Najbliższe Imprezy

Archiwum

Informacje

XXVI Orawskie Lato

Czytaj więcej...Wójt Gminy Jabłonka

Antoni Karlak

serdecznie zaprasza na 

XXVI Orawskie Lato

które odbędzie się 14-16 lipca 2017 roku w Jabłonce

Imprezy towarzyszące: VI Kiermasz Orawskiej Sztuki w Jabłonce 

Czytaj więcej...

XXVIII Przegląd Orkiestr Dętych na Orawie

Czytaj więcej...

XXVIII Przegląd Orkiestr Dętych na Orawie rozpoczął uroczysty przemarsz spod urzędu gminy w Jabłonce na stadion sportowy. By uczcić Narodowe Święto Trzeciego Maja, przegląd rozpoczęto odegraniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak. Na scenę zaproszono wszystkich komendantów OSP z gminy Jabłonka. Głos zabrała również Poseł na Sejm RP Anna Paluch, a Komendant Gminny OSP Jan Kuczkowicz i Prezes Gminny OSP Andrzej Buroń wręczyli odznaczenia „Wzorowy strażak”.

Czytaj więcej...

5. POSIADY TEATRALNE na Orawie

Czytaj więcej...

Od 4 do 5 marca w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbywały się V Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich POSIADY TEATRALNE na Orawie. W tegorocznej edycji udział wzięło piętnaście grup  z ośmiu powiatów woj. małopolskiego. Przegląd ma charakter konkursu, zespoły prezentują widowisko w jednej z dwóch kategorii: sztuki gwarowe i adaptacja klasyki dramaturgicznej do realiów lokalnych oraz inscenizacja tekstów literackich.

Czytaj więcej...

Konferencja „15 lat współpracy miasta Trstena i Gminy Jabłonka w kulturze i ochronie środowiska przyrodniczego”.

Czytaj więcej...W Trstenie w poniedziałek 27 lutego odbyła się konferencja „15 lat współpracy miasta Trstena i Gminy Jabłonka w kulturze i ochronie środowiska przyrodniczego” w ramach zakończenia projektu „Wielokulturowe dziedzictwo Jabłonki i Trsteny” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Czytaj więcej...

Orawskie Kolędowanie 2017

Czytaj więcej...W niedzielę 15 stycznia 2017 r. w Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce orawskie grupy kolędnicze poprzez dawne pastorałki i wzruszające jasełka zaprosiły do wspólnego przeżywania magii świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

I Orawski Kiermasz Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej... W parku przed urzędem gminy w przedświątecznym tygodniu odbywa się I Orawski Kiermasz Bożonarodzeniowy, który jest idealnym miejscem dla wszystkich szukających oryginalnych prezentów i niepowtarzalnych ozdób świątecznych. Wyroby oferowane przez orawskich twórców z pewnością zaspokoją wszystkich miłośników rękodzieła i bożonarodzeniowych tradycji. Na Kiermasz zapraszamy codziennie w godz. od 10.00 do 18.00.

Zdjęcia

Zakończenie obchodów 450-lecia Jabłonki

Czytaj więcej...„Czyn mija, trwają pomniki.‟
W sobotę 10 grudnia w siedzibie Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce odbyła się wyjątkowa uroczystość, której organizatorami byli: wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak, Rada Gminy Jabłonka, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce – ks. Kazimierz Czepiel, proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta w Jabłonce-Bory – ks. Grzegorz Łomzik.

Czytaj więcej...

Copyright © Orawskie Centrum Kultury 2014 | Wszystkie Prawa Zastrzeżone.