Najbliższe Imprezy

Archiwum

Informacje

6. POSIADY TEATRALNE na Orawie

Czytaj więcej...W dniach 9 -11 marca 2018 r. w Jabłonce odbyła się 6. edycja Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich pod nazwą POSIADY TEATRALNE na Orawie. Wystąpiły teatry, które chciały zaprezentować spektakle nienawiązujące do tradycyjnej obrzędowości.

Czytaj więcej...

Orawskie Kolędowanie 2018

Czytaj więcej...W niedzielę 14 stycznia 2018 r. na „Orawskim Kolędowaniu” w sali widowiskowej Centrum Kultury w Jabłonce orawska publiczność mogła podziwiać pastorałki, kolędy i jasełek w wykonaniu orawskich kolędników. Na samym początku wszystkich zebranych przywitał Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak, który zaśpiewał  orawską pastorałkę, życząc wszystkim zebranym pomyślności, szczęścia i radości w Nowym Roku.

Czytaj więcej...

II Przegląd "Orawski Zbyrcok"

W Jabłonce w Orawskim Centrum Kultury 21 i 22 listopada  odbył się II Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok”. Jego celem jest popularyzacja oraz dokumentacja tradycji autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego na Orawie, ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego Górnej Orawy, zachowanie „czystości” orawskiego folkloru, specyfiki i różnorodności kultury orawskich górali.

Czytaj więcej...

Uroczystość Obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Czytaj więcej...Obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Jabłonka rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. za ojczyznę w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce. Mszę Św. koncelebrowaną odprawili: dziekan, proboszcz parafii Jabłonka ks. Kazimierz Czepiel, proboszcz parafii Lipnica Mała ks. Piotr Grotowski oraz proboszcz parafii Jabłonka Bory ks. Grzegorz Łomzik.

Czytaj więcej...

Parada Świętych u Brata Alberta

 

  Listopad to dzień modlitwy za zmarłych, ale również czas wyraźniejszego spojrzenia w niebo, gdzie każdy z wierzących pragnie kiedyś się znaleźć. Dlatego w parafii św. Brata Alberta w Jabłonce Borach odbyła się 5 już Parada Świętych. Dzieci z pomocą rodziców wcielały się w postacie świętych patronów z którymi chcą się całkowicie utożsamiać i naśladować. Jest to ogromnie ważne, co podkreślił ksiądz Proboszcz Grzegorz, żeby w czasach kiedy tracimy tożsamość religijną, właśnie takimi i podobnymi sposobami włączać w nasze życie postacie świętych. Utrwala to przede wszystkim wyznawaną przez nas prawdę wiary o tzw. Świętych Obcowaniu i daje młodym konkretne wzorce do naśladowania. A chyba każdy z nas chce mieć tam gdzieś swojego Opiekuna w niebie. Dlatego dziękuję serdecznie rodzicom za pomysły i podjęty trud przygotowania dzieci, a samym maluchom za profesjonalne prezentacje. Niech dobro działa swoją siłą. Szczęść Boże. Pozostało tylko jedno w kolejne lata zaprosić do uczestnictwa w naszej Paradzie dzieci i młodzież z całej Orawy, co niniejszym już dzisiaj czynię, serdecznie zapraszając do udziału w Paradzie w roku 2018. Niech to dobre dzieło rozszerza się i ubogaca serca.

ks. Grzegorz Łomzik - proboszcz parafii św. Brata Alberta w Jabłonce Borach

Zdjęcia

Mikołajki 2017

Jak co roku do orawskich dzieci przybył Święty Mikołaj. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się w niedzielę 3 grudnia Mszą Św. w kościele pw. Św. Brata Alberta w Borach, którą odprawił ksiądz proboszcz Grzegorz Łomzik. W liturgii uczestniczyły dzieci z Orawy, uczniowie biorący udział w konkursach „Mikołajki 2017”, zaproszeni goście oraz parafianie. Po Mszy Św. korowód prowadzony przez Świętego Mikołaja przybył do Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce, gdzie z niecierpliwością wyczekiwały tłumy najmłodszych.

Czytaj więcej...

II Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok”

Organizujemy po raz drugi Przegląd  Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok”. Jego celem jest popularyzacja oraz dokumentacja tradycji autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego na Orawie, ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego Górnej Orawy, zachowanie „czystości” orawskiego folkloru, specyfiki i różnorodności kultury orawskich górali. 

Czytaj więcej...

Zaproszenie na jubileuszową wystawę malarską

Czytaj więcej...Wójt Gminy Jabłonka - Antoni Karlak

Dyrektor Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce - Robert Kowalczyk

zapraszają na jubileuszową wystawę

 45-lecia pracy twórczej

IRENEUSZA WRZEŚNIA

W ogrodach cywilizacji

malarstwo

w Orawskim Centrum Kultury

w Jabłonce

Zdjęcia

fot. Maciej Jurasz

Copyright © Orawskie Centrum Kultury 2014 | Wszystkie Prawa Zastrzeżone.