Najbliższe Imprezy

Archiwum

Widowisko i promocja albumu

9 kwietnia br. w Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce odbyło się widowisko „Na Orawie” połączone z promocją publikacji „Wielokulturowe krajobrazy Orawy”.

 

Widowisko jest jednym z efektów realizowanego przez Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce projektu pt. „Ożywienie tradycji i zwyczajów naszych przodków”. Widowisko rozpoczął dźwięk trombit Haniaczyków. Następnie wystąpił zespół Oravan z Niżnej na Słowacji. Opowieść o ożywionych, dawnych orawskich zwyczajach zakończył zespół Małolipnicanie.

W ramach projektu wydano również album „Wielokulturowe krajobrazy Orawy”. Jest to bogato ilustrowana polsko-słowacka publikacja, która dokumentuje roczny cykl orawskich tradycji. Elementy orawskiego dziedzictwa przedstawione są na tle pięknych, orawskich krajobrazów. Każdy z gości otrzymał bezpłatny egzemplarz albumu.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

 

Zdjęcia

 

Copyright © Orawskie Centrum Kultury 2014 | Wszystkie Prawa Zastrzeżone.