Najbliższe Imprezy

Archiwum

Uncategorised

Wracamy z zajęciami


Po długiej przerwie spotykamy się w OCK ponownie. Aby udział w zajęciach był bezpieczny, prosimy o stosowanie się do aktualnie obowiązujących zasad i poniższych wskazówek.

DRODZY UCZNIOWIE:

 1. Zaraz po wejściu do budynku zdezynfekujcie lub umyjcie ręce.
 2. Utrzymujcie bezpieczną odległość 2m od innych osób.
 3. Rzeczy osobiste pozostawiajcie na wieszakach (zachowując odstępy od rzeczy innych osób).
 4.  Do sali zajęciowej możecie zabrać tylko wodę.
 5. Do sali wchodzicie pod opieką prowadzącej/prowadzącego.

DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE:

 1. W zajęciach może brać udział tylko dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych.
 2. Dzieci przyprowadzają na zajęcia tylko osoby zdrowe.
 3. Nie wolno przyprowadzać dziecka na zajęcia, jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji.
 4. Dziecko w środki ochronne wyposaża rodzic/opiekun.
 5. Przyprowadzając i odbierając dziecko możecie wejść do hollu OCK, zachowując bezpieczną odległość 2m od pozostałych osób.
 6. Rodzice/opiekunowie nie wchodzą do sali zajęciowej.
 7. Prosimy o sprawne, punktualne przyprowadzanie i odbieranie dzieci.

MASECZKI - PROŚBA  BY RODZICE I OPIEKUNOWIE PRZEBYWAJĄCY W BUDYNKU, PRZYPROWADZAJĄC CZY OCZEKUJĄC NA DZIECI, BYLI W MASECZKACH. PODOBNIE DZIECI.

Oddaj krew w Jabłonce i uratuj życie!

Czytaj więcej...Gmina Jabłonka i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie łączą siły i organizują akcję honorowego krwiodawstwa. Akcja odbędzie się 29 czerwca, tj. poniedziałek, w godz. 8:00 – 13:00 w mobilnym punkcie poboru krwi w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce. Orawianie, pokażmy naszą solidarność i odpowiedzialną postawę. Mamy w sobie bezcenne lekarstwo – dzielmy się nim.

Szczegółowe informacje RCKiK o tym, kto może oddać krew znajdują się pod adresem: http://rckik.krakow.pl/jak-oddac-krew/

19. Orawa Dzieciom Afryki

Czytaj więcej...Inaczej niż do tej pory, ale jak zawsze dzięki otwartym sercom Orawian i zapałowi wolontariuszy misyjnych, już po raz 19. udało się przeprowadzić akcję Orawa Dzieciom Afryki. 31 maja orawskie parafie gościły wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”, którzy na mszach św. dzielili się świadectwem misyjnego powołania oraz kwestowali na rzecz Afryki. Deszcz i chłód okazał się im niestraszny. Wolontariusze prowadzili sklepiki misyjne oraz zbierali do puszek. A wszystkiemu przyświecał jeden cel – poprawa warunków do nauki niemal dwóch tysięcy uczniów z dwóch szkół podstawowych, które w mieście Wau w Sudanie Południowym prowadzą Siostry Salezjanki. Obie szkoły wymagają remontu. Wykonanie małych rozwiązań budowlanych znacznie podniesie standardy bezpieczeństwa i ułatwi dzieciom naukę. Biorąc udział w 19. akcji Orawa Dzieciom Afryki, w przeddzień święta dzieci Orawianie wsparli tych najmniejszych potrzebujących i najbardziej wdzięcznych.

Zdjęcia

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

 

Czytaj więcej...18 maja przypada 100. rocznica urodzin Jana Pawła II – jednego z największych Polaków, którego świętości byliśmy świadkami. Jan Paweł II jest nam − Polakom, Orawianom bardzo bliski. Wielu ma z Nim osobiste wspomnienia. We wszystkich nas głęboko tkwi Jego odejście do Domu Ojca, kiedy cały świat, a my wraz z nim, zatrzymał się, zjednoczył i trwał w modlitwie. Święty Jan Paweł II swym życiem, umiłowaniem bliźniego dawał świadectwo przywiązania do Boga i wierności Jego nauczaniu. Pozostawił nam dziedzictwo wiary, nadziei i miłości…

Czytaj więcej...

Podsumowanie drugiego tygodnia ferii

Czytaj więcej...Ferie w OCK dobiegły końca, ale wspomnienia z minionych dwóch tygodni jeszcze długo będą nam towarzyszyć. Pierwszy tydzień już podsumowaliśmy. A co działo się w kolejnym?

Czytaj więcej...

,,100 fotografii na 100-lecie Parafii św. Stefana”

Do końca miesiąca w holu Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce można oglądać wystawę zdjęć pt.: 100 fotografii na 100-lecie Parafii św. Stefana.

Jest to wystawa fotografii z okresu 50 lat, począwszy od lat 20-tych, a kończąc na latach 70-tych XX wieku. Przedstawiają one nieznane bądź pamiętane już tylko przez nielicznych, obrazy z życia małolipnickiej parafii erygowanej w 1919 roku.
Serdecznie zapraszamy!

Kolorowa profilaktyka

Czytaj więcej...17 września 2019 roku w sali widowiskowej OCK w Jabłonce odbyło się spotkanie uczniów klas II-III orawskich szkół z Rzecznikiem Praw Dziecka Mikołajem Pawlakiem. Spotkanie było okazją do promocji publikacji "Kolorowa profilaktyka".

Zdjęcia - Ł. Sowiński

Copyright © Orawskie Centrum Kultury 2014 | Wszystkie Prawa Zastrzeżone.