Najbliższe Imprezy

Archiwum

XVII Orawa dzieciom afryki oraz Orawski Dzień Dziecka

b_150_100_16777215_00_images_stories_2018_Dziecka_IMG_8208.jpg3 czerwca, już po raz 17 odbyła się akcja charytatywna „Orawa Dzieciom Afryki”. W tym roku podobnie jak w roku poprzednim wspieraliśmy dzieci z Domu Dzieci Ulicy w Ugandzie. Tego dnia podczas mszy św. w orawskim kościołach swoimi doświadczeniami, pasją i świadectwem dzielili się wolontariusze misyjni. Natomiast w niedzielne popołudnie na stadionie sportowym w Jabłonce odbył się festyn Orawa Dzieciom Afryki oraz wspólne świętowanie Orawskiego Dnia Dziecka.

 Imprezę tradycyjnie już rozpoczął dźwięk trombit Haniaczyków oraz występ zespołu Małe Podhale. Oficjalnego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak, Wójt Gminy Lipnica Wielka Bogusław Jazowski oraz inspektor Salezjan ks. Adam Parszywka i Prezes Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” ks. Jan Hańderek. Za dotychczasowe wsparcie udzielane przez Orawian dzieciom ulicy w Ugandzie podziękował ks. Elie Nyandwi, dyrektor Don Bosco Calm – salezjańskiego ośrodka dla dzieci i młodzieży w Kampali. Orawianie, biorąc aktywny udział w ubiegłorocznej akcji zapewnili codzienne pożywne posiłki dla 164 podopiecznych ośrodka.

Dzień Dziecka to również dobra okazja, aby nagrodzić dzieci i młodzież za zdobyte w trakcie roku szkolnego osiągnięcia w konkursach przedmiotowym i sportowych rywalizacjach. Nagrody wręczyli Wójt Antoni Karlak oraz Dyrektor Maria Staszkiewicz. Następnie wszystkie dzieci obdarowały swoje mamy różami. Rozstrzygnięto również konkurs na własnoręcznie wykonaną biżuterię, a do nieba poleciały baloniki symbolizujące łączność Orawy z Afryką.

Był to dzień pełen atrakcji. Do wspólnego śpiewania i zabaw z afrykańskimi rytmami zaprosił Ricky Lion z zespołem. Dzieci przeżyły wiele przygód z Sindbadem Żeglarzem. Świetna zabawa towarzyszyła koncertowi zespołu InoRos. Dużo wrażeń dostarczyła aukcja prowadzona przez ks. Jana Jana Hańderka i Franciszka Pindziaka. Była również loteria fantowa, sklepik misyjny z bogactwem afrykańskiego rękodzieła, stoiska z orawskim i afrykańskim jedzeniem. Na dzieci czekało wiele konkursów i zabaw, malowanie twarzy oraz zjeżdżalnie.
Współorganizatorami wydarzenia są Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”, Wójt Gminy Jabłonka oraz Wójt Gminy Lipnica Wielka. Imprezę poprowadzili Jadwiga Karlak i ks. Andrzej Gołębiowski.

Zdjęcia

fot. Maciej Jurasz

Copyright © Orawskie Centrum Kultury 2014 | Wszystkie Prawa Zastrzeżone.