Najbliższe Imprezy

Archiwum

Informacje

8. Posiady Teatralne na Orawie

Czytaj więcej...

Za nami 8. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich. Obejrzeliśmy dwadzieścia spektakli – widowiska inscenizujące teksty literackie, sztuki gwarowe i adaptacje klasyki do realiów lokalnych. Swoją pasją do teatru dzieliły się z nami grupy z całej małopolski. Dla mieszkańców Orawy była to niesamowita okazja do zetknięcia się z teatrem, obejrzenia różnych form sztuki teatralnej, często zmuszających do refleksji, wywołujących wiele emocji i głębokich przeżyć.

Czytaj więcej...

Orawskie Kolędowanie 2020

Czytaj więcej...W niedzielę 12 stycznia 2019 r. do Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce przybyły po kolędzie orawskie grupy kolędnicze. Licznie zgromadzoną publiczność przywitało Małe Podhale, z którym kolędował Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak. Gospodarz gminy złożył mieszkańcom noworoczne życzenia.

Czytaj więcej...

Warsztaty świąteczne w OCK

Czytaj więcej...Grudzień to wyjątkowy czas oczekiwania i przygotowania na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce już od początku grudnia dbamy o wyjątkową atmosferę. W tym roku zaproponowaliśmy dzieciom cykl warsztatów o tematyce świątecznej. Zajęcia cieszyły się sporą popularnością. Okazało się, że orawskie dzieci są pełne zapału, mają zmysł artystyczny i chęci do zdobywania nowych umiejętności.

Bawiliśmy się wyśmienicie, razem tworzyliśmy wyjątkowe ozdoby choinkowe: bombki ozdabiane skrawkami materiałów, sznurkiem, kolorowymi wstążeczkami, drewniane bałwanki, papierowe aniołki, kolorowe łańcuchy z bibuły, słomy i włóczki. W okresie przedświątecznym pomyśleliśmy również o słodkościach, które mogą zawisnąć na choince. Piekliśmy i dekorowaliśmy pyszne pierniki w przeróżnych kształtach. Co poniektórym udało się nawet zbudować chatkę z piernika. Z pewnością udział dzieci w zajęciach umilił im czas radosnego oczekiwania na święta. Dzieci z dumą zabierały wykonane ozdoby do domu. Niejedna choinka w orawskich domach będzie przystrojona unikatowymi i przepięknymi dekoracjami. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w zajęciach i mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz przy innych okazjach.

Na okres przedświąteczny w OCK przygotowujemy jeszcze jedno wydarzenie, w dniach od 19 do 21 grudnia w hollu OCK odbywać się będzie kiermasz bożonarodzeniowy. Szczegóły kiermaszu podamy wkrótce. Jeśli ktoś jeszcze nie poczuł atmosfery świąt, zapraszamy do OCK.

Zdjęcia

Film

Orawski Zbyrcok 2019

Za nami IV Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych ORAWSKI ZBYRCOK. 20 i 21 listopada 2019 r. w murach OCK rozbrzmiewała orawska muzyka, niosły się orawskie melodie i tradycyjne przyśpiewki. Było to święto wszystkich miłośników orawskiego folkloru - ludzi, którzy z dumą wracają do korzeni i pielęgnują tradycje muzykowania i śpiewu ludowego oraz niosą w świat to, co w naszej kulturze najcenniejsze.

Czytaj więcej...

Mikołajki 2019

Czytaj więcej...W grudniu wszyscy oczekujemy na nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Jednak zanim nadejdą święta, przychodzi do nas Święty Mikołaj. Tej wizycie również towarzyszy atmosfera wyczekiwania i niesamowita radość spotkania ze Świętym – radość, którą najpełniej widać na twarzach najmłodszych. W tym roku orawskie dzieci Święty Mikołaj odwiedził 8 grudnia. Mikołaj wizytę rozpoczął od udziału we mszy św. w kościele pw. św. Brata Alberta w Jabłonce-Borach, którą odprawił ksiądz proboszcz Grzegorz Łomzik. Następnie nasz wyjątkowy Gość przejechał korowodem do Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce.

Czytaj więcej...

XXIII Festiwal Stabat Mater

Miniony weekend na Orawie był radosnym świętem muzyki chrześcijańskiej. W Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbywał się XXIII Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie „Stabat Mater”. Młodzi ludzie poprzez śpiew, wspólną modlitwę i zabawę uwielbiali Boga, tworząc niesamowitą atmosferę Festiwalu.

Czytaj więcej...

10. Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich

Za nami 10. Jubileuszowa edycja Małopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich. Gospodynie stanęły na wysokości zadania, wkładając ogrom pracy i serca w przygotowanie wszystkich konkursowych konkurencji, czyli: tradycyjnych scenek obyczajowych, pieśni ludowych, potraw regionalnych oraz plastyki obrzędowej.

Czytaj więcej...

Copyright © Orawskie Centrum Kultury 2014 | Wszystkie Prawa Zastrzeżone.