Najbliższe Imprezy

Archiwum

Informacje

Małolipnickie Grzybobranie 2018

Czytaj więcej...Festyn „Małolipnickie grzybobranie” odbył się 5 sierpnia 2018r. na polanie Polenica w Lipnicy Małej. Tradycyjnie już, impreza rozpoczęła się koncertem Orkiestry Dętej z Lipnicy Małej. Festyn oficjalnie otworzył Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak wspólnie z gośćmi i gospodarzami. Wójt pozdrowił serdecznie całą społeczność obecną na festynie i życzył wszystkim wszystkiego dobrego.

Czytaj więcej...

XXVII Orawskie Lato

Czytaj więcej... 

W niedzielę 15 lipca 2018 roku poranek był słoneczny, choć temperatura nie rozpieszczała. Kolejny dzień orawskich uroczystości przyniósł nowe ważne wydarzenia i dostarczył miłych emocji.
O godzinie 15.00 na stadionie sportowym Orkiestra Dęta OSP z Jabłonki zagrała krótki koncert znanych i lubianych melodii. Zaraz po niej na scenie pojawiły się Trombity Haniaczyków, a po nich orawskie muzyki. Tym muzycznym akcentem rozpoczęła się coroczna impreza plenerowa w Jabłonce.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTOJAŃSKIE ZWYKI 2018

Czytaj więcej...W dniu odpustu na św. Jana, tj. 24 czerwca br., w Orawce na boisku sportowym „Za Wodą” odbył się kolejny już festyn pn. „Świętojańskie Zwyki”. Tegoroczny festyn otworzył w imieniu wójta gminy Jabłonka Antoniego Karlaka, sekretarz gminy Jabłonka Artur Górka.

Czytaj więcej...

XVII Orawa dzieciom afryki oraz Orawski Dzień Dziecka

Czytaj więcej...3 czerwca, już po raz 17 odbyła się akcja charytatywna „Orawa Dzieciom Afryki”. W tym roku podobnie jak w roku poprzednim wspieraliśmy dzieci z Domu Dzieci Ulicy w Ugandzie. Tego dnia podczas mszy św. w orawskim kościołach swoimi doświadczeniami, pasją i świadectwem dzielili się wolontariusze misyjni. Natomiast w niedzielne popołudnie na stadionie sportowym w Jabłonce odbył się festyn Orawa Dzieciom Afryki oraz wspólne świętowanie Orawskiego Dnia Dziecka.

Czytaj więcej...

6. POSIADY TEATRALNE na Orawie

Czytaj więcej...W dniach 9 -11 marca 2018 r. w Jabłonce odbyła się 6. edycja Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich pod nazwą POSIADY TEATRALNE na Orawie. Wystąpiły teatry, które chciały zaprezentować spektakle nienawiązujące do tradycyjnej obrzędowości.

Czytaj więcej...

Orawskie Kolędowanie 2018

Czytaj więcej...W niedzielę 14 stycznia 2018 r. na „Orawskim Kolędowaniu” w sali widowiskowej Centrum Kultury w Jabłonce orawska publiczność mogła podziwiać pastorałki, kolędy i jasełek w wykonaniu orawskich kolędników. Na samym początku wszystkich zebranych przywitał Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak, który zaśpiewał  orawską pastorałkę, życząc wszystkim zebranym pomyślności, szczęścia i radości w Nowym Roku.

Czytaj więcej...

II Przegląd "Orawski Zbyrcok"

W Jabłonce w Orawskim Centrum Kultury 21 i 22 listopada  odbył się II Przegląd Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok”. Jego celem jest popularyzacja oraz dokumentacja tradycji autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego na Orawie, ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego Górnej Orawy, zachowanie „czystości” orawskiego folkloru, specyfiki i różnorodności kultury orawskich górali.

Czytaj więcej...

Copyright © Orawskie Centrum Kultury 2014 | Wszystkie Prawa Zastrzeżone.