Najbliższe Imprezy

Archiwum

Informacje

Stabat Mater

Czytaj więcej...  Stabat Mater 2020Co roku w październiku w gminie Jabłonka odbywa się radosne spotkanie ludzi młodych, którzy wspólnie uwielbiają Boga poprzez śpiew i muzykę. Okazją do tego wyjątkowego spotkania jest Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie, który w tym roku odbędzie się w dn. 23-25 października. Przebieg festiwalu odpowiada na potrzebę realizacji wydarzeń kulturalnych z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2. Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiczną, program wydarzenia może ulec zmianie w stosunku do lat poprzednich.


Poniżej zamieszczamy regulamin i kartę zgłoszeń. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 października.

Zachęcamy do udziału.

Karta zgłoszenia solisty, zespołu

Regulamin

 

28. Gminne Dożynki

Czytaj więcej...Tegoroczne dożynki z uwagi na trwający stan epidemiczny przybrały inną niż w latach poprzednich formę. Nie przeprowadzono tradycyjnych konkursów, a wieńce choć piękne, tylko symboliczne. Nie zmienił się za to dziękczynny charakter święta. Za plony i trud pracy rolników dziękowaliśmy w ostatnią niedzielę sierpnia, w kościele św. Jana Chrzciciela w Orawce. Gospodarz Orawki - sołtys Józef Spytkowski przywitał chlebem i solą wójta gminy Jabłonka Antoniego Karlaka wraz z małżonką oraz delegacje z wszystkich sołectw.

Czytaj więcej...

Małolipnickie Grzybobranie

Czytaj więcej...Tegoroczna edycja „Małolipnickiego Grzybobrania” nie odbędzie się.
Co roku, w pierwszą niedzielę sierpnia, na polanie Polenica w Lipnicy Małej gromadzą się miłośnicy orawskiego folkloru i amatorzy dobrej zabawy, którzy biorą udział w „Małolipnickim Grzybobraniu”. Informujemy jednak, że w tym roku festyn nie odbędzie się.
Wyczekując kolejnej edycji „Małolipnickiego Grzybobrania”, proponujemy obejrzeć krótki materiał filmowy z poprzednich lat festynu.

Film

Zaproszenie na obchody 100-lecia przyłączenia Orawy do Polski

Czytaj więcej...

W 2020 roku dobiega końca realizacja trzyletniego programu 2018-2020 gminy Jabłonka związanego z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i przyłączenia do niej części Górnej Orawy.

Rok 2018 wyznaczał szczególną rocznicę dla wszystkich Polaków – świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości. Natomiast dla nas Orawian, równie ważny jest rok 2020, w którym obchodzimy 100. rocznicę  przyłączenia do Polski naszej małej ojczyzny - Orawy. Dwa lata temu jubileusz był świętem całej polskiej wspólnoty. Jednakże dzieje kraju budują lokalne historie, stąd też gmina Jabłonka zaprasza do wspólnego świętowania. Program jubileuszowych wydarzeń pozwoli nam godnie upamiętnić budzicieli ducha narodowego na orawskiej ziemi oraz przedstawić historię południowych kresów Polski szerszej społeczności.

Serdecznie zapraszamy na obchody 100-lecia przyłączenia Orawy do Polski, które odbędą się w dniach 16-17 lipca 2020 w Gminie Jabłonka. Mamy nadzieję, że udział w jubileuszowych uroczystościach sprawi, że historia orawskiej drogi do Polski stanie się bliska sercu wielu Polaków.

Czytaj więcej...

8. Posiady Teatralne na Orawie

Czytaj więcej...

Za nami 8. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich. Obejrzeliśmy dwadzieścia spektakli – widowiska inscenizujące teksty literackie, sztuki gwarowe i adaptacje klasyki do realiów lokalnych. Swoją pasją do teatru dzieliły się z nami grupy z całej małopolski. Dla mieszkańców Orawy była to niesamowita okazja do zetknięcia się z teatrem, obejrzenia różnych form sztuki teatralnej, często zmuszających do refleksji, wywołujących wiele emocji i głębokich przeżyć.

Czytaj więcej...

Orawskie Kolędowanie 2020

Czytaj więcej...W niedzielę 12 stycznia 2019 r. do Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce przybyły po kolędzie orawskie grupy kolędnicze. Licznie zgromadzoną publiczność przywitało Małe Podhale, z którym kolędował Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak. Gospodarz gminy złożył mieszkańcom noworoczne życzenia.

Czytaj więcej...

Copyright © Orawskie Centrum Kultury 2014 | Wszystkie Prawa Zastrzeżone.